Opis
Za vse listne uši!
Navodila za uporabo:
- Odprite vrečko in jo pritrdite na drevo blizu prve veje z žebljem ali žičnim šivom
- Uporabite 1 vrečko na 25 cm premera stebla, največ 3 vrečke na drevo
Odmerjanje:
Odmerjanje Pikapolonic je odvisno od podnebja in velikosti dreves in ga je treba vedno prilagoditi konkretni situaciji. Z uvajanjem pričnemo takoj, ko na drevesih odkrijemo prve listne uši. Uporabite vsaj eno bombažno vrečko na drevo in do 3 vrečke za velika drevesa.
Okoljske razmere:
- Pikapolonica je najbolj učinkovita pri temperaturah med 15 in 30 °C (59 in 86 °F).
Stranski učinki:
- Pesticidi imajo lahko (posredne) učinke na biološke raztopine. Ugotovite, kateri pesticidi imajo stranske učinke na ta izdelek.
Ravnanje z izdelki:
- Čas skladiščenja po prejemu 1-2 dni.
- Temperatura skladiščenja 8-10 °C/47-50 °F.
- Pogoj shranjevanja v temi.
Specifikacije izdelka:
- Velikost pakiranja 100 ličink.
- Predstavitev Bombažna torba.
- Nosilec Ajdove luščine.
Poškodbe na rastlini zaradi listnih uši!
Odvisno od vrste lahko listne uši povzročijo različne vrste škode na pridelku:
Bučke in odrasli črpajo hranila iz rastline in motijo ravnovesje rastnih hormonov. Posledično je rast rastline upočasnjena, kar povzroči deformirane liste ali celo, če pride do okužbe dovolj zgodaj v sezoni, celo odmiranje mladih rastlin. Upočasnjena rast in defoliacija zmanjšata pridelek.
Rastlinski sok ima nizko vsebnost beljakovin, vendar je bogat s sladkorji. Listne uši morajo zato izločiti velike količine soka, da dobijo dovolj beljakovin. Posledično se presežek sladkorja izloči v obliki manene rose, zaradi česar so pridelek in plodovi lepljivi. Črne glivične plesni (kot sta Cladosporium spp. in Capnodium spp.) rastejo na tej medeni rosi, onesnažijo sadje in okrasne rastline ter jih onesposobijo za trženje. Hkrati se fotosinteza v listih zmanjša, kar vpliva na proizvodnjo.
Slina listnih uši lahko povzroči močne “alergijske” reakcije, kot so malformacije rastočih vršičkov.
Listne uši lahko prenašajo patogene organizme, zlasti viruse. Viruse prenašajo predvsem krilati posamezniki. Krompirjev virus Y (PVY) se na ta način prenaša z listnimi ušmi v paradižniku, prav tako virus kumaričnega mozaika (CMV) v kumarah.